Pokud jste trénující sportovec určitě víte, jak důležitou roli hraje při výkonu strava. Využijte živiny ve svůj prospěch a vybírejte si potraviny jako ryby, které vám dodají výživné látky, doplní energii pro namáhavé tréninky a zrychlí vaší rekonvalescenci, čímž podpoří váš výkon. Konzumací ryb minimálně 2 až 3krát týdně zmírníte zánětlivost a zároveň tělu dodáte dostatek výživných látek a zajistíte obnovu svalové hmoty.

Konzumace bílkovin během dne, místo pouze na večeři, představuje ten nejlepší způsob, jak umožnit vašim svalům, aby se po intenzivním tréninku obnovovaly, regenerovaly a rostly. Zahrňte např. lososa do své snídaně a „nakrmte“ své svaly ihned na začátku dne. Aminokyseliny budou následně budovat a obnovovat poškozenou svalovou hmotu po celý den. Potřeba bílkovin u sportovců se může lišit od 1,5 do 3 gramů na jeden kilogram tělesné váhy na den. To znamená, že 80 kilogramů vážící muž potřebuje denně minimálně 184 gramů bílkovin, nejlépe rozdělených do několika porcí během dne. Doplnění bílkovin je velmi důležité, protože bílkoviny navíc podporují fungování imunitního systému a zdraví kostí.

Sportovci, kteří právě procházejí obdobím náročného tréninku nebo soutěžní sezónou, mohou být ohroženi nedostatkem živin. Nedostatek vitamínů, minerálů a elektrolytů může mít velký dopad na trénink, zdraví, rekonvalescenci a výkon sportovce. Níže uvádíme důležité výživné látky, kterým mnohým sportovcům v důsledku náročného a častého tréninku nebo špatného výběru potravin chybí:

DRASLÍK              SELEN

HOŘČÍK               ŽELEZO

VÁPNÍK               B12

VITAMÍN D        B6

ZINEK

OMEGA-3 MASTNÉ KYSELINY: EPA A DHA

Tvorba webových stránek: Webklient