Divocí lososi z amerického Tichého oceánu se loví na Aljašce. Losos začíná svou pouť jako malá ryba na horních tocích sladkovodních toků Aljašky a severovýchodu Spojených států. Po zhruba šesti měsících až roce migrují do Tichého oceánu, kde zůstávají po dobu asi čtyř let než se vracejí k místu svého narození. Během pobytu v moři se lososi živí mořským planktonem, garnáty a malými rybami, což dodává jeho masu přirozenou narůžovělou až výrazně červenou barvu v závislosti na druhu lososa.

Ledově studená a čistá voda severního Tichého oceánu má několik zvláštních vlastností, které ovlivňují kvalitu masa divokého tichomořského lososa a odlišují jej tak od uměle chovaného atlantického lososa. V prvé řadě k tomu přispívají doba pobytu v moři, potrava a nebezpečí oceánu a napomáhají vytvoření pevné struktury masa, které je vynikající ke grilování, do salátů a na přípravu labužnických jídel. Zadruhé obsahuje pevná struktura masa vysoké množství výživných olejů Omega 3, které se dále nalézají jen v malém množství jiného druhu potravin.  Jsou zdravým zdrojem při prevenci srdečních chorob. A za třetí obsahuje maso lososa velmi málo látek znečišťujících moře, protože většinu života tráví ryba daleko na moři a pochází z čerstvých řek, které jsou nedostupné zásahům člověka.

Koncem svého pobytu v moři se lososi vrací do svých rodných řek, čímž začíná fyzicky náročná cesta proti silným vodním proudům k rodným potokům, která je často i více 3 000 kilometrů dlouhá. Výsledkem je, že čím delší je cesta lososů tím více spálí Omega 3 mastných kyselin, které jsou zdrojem energie v jejich těle. Naštěstí pro nás, ne však pro lososa, se ryby loví v ústí řeky před začátkem svého posledního stupně zralosti.

Právě v tomto bodě nejvyšší kvality se ryby vyloví v otevřených mořských vodách a jsou přepraveny na blízkou zpracovatelskou základnu, kde se  zchladí, vyčistí a rychle zmrazí a to vše jen pár hodin od výlovu. Díky moderním zmrazovacím technikám je úplná čerstvost a chuť okamžitě uzavřena v mase tak, aby byla uchována původní kvalita masa. Výhodou pro Vás je výrazná divoká chuť a vlastnosti, které staví divokého tichomořského lososa před jeho konkurenty v soutěži o skvělé entrée na jakémkoliv stole prostřeném pro krále.

Tvorba webových stránek: Webklient